Napisz do nas .

Dziękujemy za wiadomość

Wybierz język
Wybierz
Szukaj na stronie

Wpisz poniżej szukaną frazę

Filtry

Typ
Szukane słowo
Cena
-

Zapytanie o rezerwację:


Dziękujemy za wiadomość

Witaj w Resturacji
Biała Róża

 

default

Jesteś w samym sercu Krakowa

 

Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny, Planty, Filharmonia, to główne symbole Krakowa i nasza ścisła okolica. Miasto o tak długiej i niezwykłej historii jak Kraków posiada też bogactwo tradycji kulinarnej. Utożsamiamy się z nią i czerpiemy z niej inspiracje.

W garnkach mieszamy stare receptury, przekazywane z pokolenia na pokolenie, z wiedzą i doświadczeniami, które zdobywamy codziennie. Lubimy eksperymentować i korzystać z nowych możliwości . Do tego dodajemy naszą pracę, pasję i zaangażowanie. Tak powstają nasze dania i charakter Restauracji Biała Róża. Wszystko to dedykujemy mieszkańcom Krakowa, kochającym jego aurę, i turystom, chcącym dotknąć i spróbować niepowtarzalnego klimatu miasta.

W doborze produktów konsekwentnie stawiamy na sezonowość, bliską lokalizację upraw, etykę hodowli i przede wszystkim wysoką jakość.

Łukasz Cichy
Szef Kuchni Białej Róży

 

Kunsztu kulinarnego uczył się pod okiem najbardziej znanych i cenionych polskich Szefów Kuchni: Adama Chrząstowskiego, Andrzeja Polana, Roberta Sowy. Niezwykłe połączenie pasji i miłości do gotowania oraz wiedzy, doświadczenia i skromności w jednej osobie.

Poszukuje nowych smaków odkrywając stare receptury. Jego kuchnia to kompilacja tradycji z nowoczesnością. Gotując, Łukasz zawsze na pierwszym miejscu stawia produkt, do którego miłość wyniósł z domu – gospodarstwa rolnego pod Krakowem, gdzie po raz pierwszy miał styczność z małopolską tradycją kulinarną i wysokiej jakości produktami pochodzącymi z własnej uprawy lub hodowli.

Finalista polskich i zagranicznych konkursów kulinarnych, jego ostatnie osiągnięcie to brąz w Bocuse d'Or Poland 2021. W 2012 zdobył I miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów Sztuki Kulinarnej L’art de la cusine Martell  i nominację do Kulinarnego Pucharu Polski. Łukasz stoi na czele wspaniałego zespołu doświadczonych i zdolnych kucharzy, którzy w większości współpracują z Białą Różą od początku jej istnienia.

default